Bir kişi ‘korkmuyorum’ dediği gün iş biter!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Kütahya'da esnaf ziyaretinde "Korktuğunuz zaman korkutursunuz.

GÜNCEL - 2018-01-13 23:50:07

Bir kişi ‘korkmuyorum’ dediği gün iş biter!

İYİ Parti il başkanlığının açılışı için Kütahya’ya gelen Genel Başkan Meral Akşener, kendisiyle konuşan esnafların endişe taşıdıklarını ifade ederek, “Maliye mi gelir dükkanıma? Bu daha vahim bir korku şimdi. Hani Meral Akşener ile konuşmak anlıyorum onu da ama basının huzurunda konuştuğun zaman acaba maliye mi gelir? Zaten el kadar dükkanlar. Bu da çok yanlış” dedi.


Akşener'den Erdoğan'a: Bu millet 'hayır' diyor; inatlaşma
Akşener bir partilinin “Başkanım kıracağız inşallah o korkuları” sözleri üzerine “Şimdi şöyle; korktuğunuz zaman korkutursunuz. Karşılıklı bir psikolojik davranış bu. Siz ne kadar korkuyorsanız karşısındakini o kadar çok korkutmaya çalışırsınız. Sonuç itibarıyla bu böyle gider gider gelir ama bir süre sonra karşınızda sizden korkan insanlardan bir kişisi bile ‘Korkmuyorum lan’ dediği  gün iş biter” ifadelerini kullandı.

“ÜLKE GÜMBÜRDEMİŞ DEMEKTİR”

Bir partili de Akşener’e, “Sayın Genel Başkanımız sizlerden ilham alıyoruz. Sizin cesur yüreğiniz bize ilham veriyor” dedi. Akşener ise, bu sözler üzerine şunları söyledi:
“Ben vatandaş açısından söylüyorum. Demokrasi bunda önemli. Hukuk, adalet önemli. Yani hep siyasi bakılıyor. Değil. Şimdi iki arkadaş kavga etseniz siz. Bir alacak- verecek meselesinden. Deseniz ben haklıyım sen haksızsın. Mahkemeye gittiğinizde hanginizle ilgili olumlu bir karar verilirse sizin ikinizin de yani hakkaniyetli bir karar verildi demeniz gerekiyor. Hukuk dediğimiz bu. Eğer buna emin olmuyor ve değilse işte bu daha güçlüydü onun için onun lehine karar verildi şeklinde algı oluyorsa o ülke gümbürdemiş demektir. Bugün yaşanan budur. Hep siyaset üzerinden tarifleniyor hukuk

Sende Yorumla...